سوال خود را از ما بپرسید

سوالات متداول مراجعه کنندگان

در این قسمت به پر تکرارترین سوالات مراجعه کنندگان پاسخ داده ایم، ابتدا سوالات زیر را بخوانید اگر پاسخ خود را پیدا نکردید، سوال خود را برای ما ارسال کنید. ما در سریع ترین زمان پاسخ شما را ارسال میکنیم.

سوالات پر تکرار

سوالات متداول

بالون معده برای لاغری چگونه است؟

بالون معده (Gastric Balloon) یک روش درمانی غیرجراحی برای کمک به کاهش وزن است. در این روش، یک بالون نرم و پر از مایع به داخل معده تزریق می‌شود تا حجم معده را افزایش دهد و باعث کاهش میزان غذا و کالری‌های مصرفی شما شود. این فرآیند به عنوان یک کمک موقت به کاهش وزن در افرادی که از روش‌های دیگر مانند تغذیه منظم و ورزش به تنهایی نتیجه نگرفته‌اند، استفاده می‌شود.

چگونه نوبت مشاوره بگیریم؟

با شماره تماس ۰۹۳۵۸۸۲۶۴۱۰ میتوانید تماس حاصل بفرمایید.

آیا تزریق بوتاکس برای سردرد موثر است؟

بوتاکس (Botulinum Toxin) در درمان سردرد میگرنی می‌تواند موثر باشد. این روش به عنوان یکی از انواع درمان‌های پیشگیری و کاهش سردرد میگرنی به کار می‌رود. این نوع درمان به نام "تزریق بوتاکس برای میگرن" یا "بوتولینوم توکسین نوع آ" نیز شناخته می‌شود.

معمولاً در این روش، بوتاکس به مناطق مشخصی از سر و گردن تزریق می‌شود. تزریق بوتاکس به عضلات اطراف سر و گردن می‌تواند باعث کاهش تنش و انقباضات آنها شده و در نتیجه سبب کاهش سردرد‌ها و میگرن‌های مرتبط با تنش عضلانی شود.

تحقیقات نشان داده است که بوتاکس می‌تواند در کاهش فراوانی و شدت سردرد میگرنی در برخی از افراد موثر باشد. با این حال، موثریت و نتایج این روش برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد و به تجربه‌ها و وضعیت سلامتی شخص بستگی دارد.

 

آیا تزریق بوتاکس خاصیت درمانی هم دارد؟

بله اما قبل از تصمیم‌گیری در مورد تزریق بوتاکس برای درمان سردرد، مهم است که با پزشک متخصص مشورت کنید. پزشک شما می‌تواند با توجه به وضعیت شما و تاریخچه بیماری شما، تصمیم به استفاده از بوتاکس را بگیرد و به شما راهنمایی کند.

تفاوت فیلر و بوتاکس چیست؟

فیلر و بوتاکس دو روش متفاوت درمانی در زمینه زیبایی و جوان‌سازی پوست و صورت هستند، که هر کدام دارای کاربردها و اثرات متفاوتی هستند. در ادامه تفاوت‌های اصلی بین فیلر و بوتاکس را تشریح می‌کنم:

**فیلر (Filler):**

1. **استفاده اصلی:** فیلرها معمولاً برای پر کردن و حجم دهی به مناطق خاص از صورت و بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مناطق می‌توانند شامل خطوط و چین‌های صورت (مثل خطوط لبهای نیم‌قیقبی، چین دهان، چین چشم و...)، و همچنین حجم دهی به لبها و یا پر کردن انحنای بینی باشند.

2. **ماده فعال:** فیلرها از مواد مختلفی تشکیل شده‌اند که می‌توانند شامل اسید هیالورونیک، کلسیم هیدروکسی‌آپاتیت، پلی‌لاکتیک اسید و غیره باشند. این مواد به پوست تزریق می‌شوند تا حجم دهی، پر کردن و بهبود انعطاف‌پذیری پوست انجام شود.

3. **اثر مدت‌مدت:** اثر فیلرها معمولاً مدت زمان طولانی‌تری نسبت به بوتاکس دارد، ولی به تدریج با گذشت زمان کمی کاهش می‌یابد.

**بوتاکس (Botulinum Toxin):**

1. **استفاده اصلی:** بوتاکس به منظور کاهش انقباضات عضلات صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این انقباضات عضلات ممکن است باعث ایجاد چین و چروک‌های صورت شوند. بوتاکس با مسدود کردن انتقال عصبی به عضلات، تنش آنها را کاهش داده و از ایجاد چین و چروک‌های مرتبط با تنش عضلات جلوگیری می‌کند.

2. **ماده فعال:** ماده فعال در بوتاکس توکسین بوتولینوم نوع آ (Botulinum Toxin Type A) است. این توکسین به عنوان یک ماده سمی شناخته می‌شود، اما در اندازه‌های بسیار کم که در تزریقات زیبایی استفاده می‌شود، می‌تواند تنها اثرات محلی و موقتی داشته باشد.

3. **اثر موقت:** اثر بوتاکس معمولاً مدت زمان کوتاه‌تری نسبت به فیلرها دارد و معمولاً برای چند ماه (معمولاً 4 تا 6 ماه) ادامه دارد. تکرار مرتب از تزریقات می‌تواند اثرات را حفظ کند.

در هر صورت، قبل از تصمیم‌گیری در مورد استفاده از هر یک از این روش‌ها، مهم است که با پزشک متخصص مشورت کنید تا برنامه درمانی مناسب با توجه به نیازها و اهداف شما تنظیم شود.

کاربرد فیلر چیست؟

استفاده اصلی: فیلرها معمولاً برای پر کردن و حجم دهی به مناطق خاص از صورت و بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مناطق می‌توانند شامل خطوط و چین‌های صورت (مثل خطوط لبهای نیم‌قیقبی، چین دهان، چین چشم و...)، و همچنین حجم دهی به لبها و یا پر کردن انحنای بینی باشند.

از ما بپرسید

فرم تماس سریع

فرم تماس با ما (1)

این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .